Ochrona środowiska

Ochrona środowiska
widziszwszystko.pl z natury ekologiczni!

Szacuje się, że na całym świecie jest ponad 1 miliard samochodów z czego połowa to floty firmowe. Wyobraź sobie co można byłoby osiągnąć, gdybyśmy dla miesięcznej trasy każdego samochodu uzyskali optymalizację (niższe spalanie) tylko o 3 litry?

ECO Driving

Wszystkie nasze pojazdy są monitorowane pod kątem efektywności spalania i stylu jazdy kierowców (Eco Driving).

LED / OZE

W naszej siedzibie używamy oświetlenia LED oraz instalacji fotowoltaicznych (OZE).

Recycling

Uszkodzone urządzenia GPS przekazujemy do recyklingu (zgodnie z dyrektywą 2012/19/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z 4 lipca 2012 r. - wdrożona w Polsce od dnia 11 września 2015).

Zbiorniki wodne

Gromadzimy wodę deszczową do podlewania drzew i krzewów na terenie firmy.

https://widziszwszystkoweb.pl/uploads/images/ochrona-srodowiska/image.jpg

Dbałość o środowisko naturalne to DNA naszych usług.

widziszwszystko.pl
https://widziszwszystkoweb.pl/uploads/images/ochrona-srodowiska/image2.jpg

Optymalizacja trasy

mniejsza emisja substancji szkodliwych

Zaawansowane systemy monitoringu GPS stanowią kluczową część naszego podejścia do ochrony środowiska. Poprzez optymalizację tras uzyskujemy mniejsze spalanie i tym samym zmniejszoną emisję do atmosfery, m.in.: dwutlenku węgla (CO2), tlenków azotu (NOx), tlenków siarki (SOx) czy cząstek metalicznych lub węglowodorów.

https://widziszwszystkoweb.pl/uploads/images/ochrona-srodowiska/image3.jpg

Optymalizacja tras obniża eksploatację pojazdów

mniej smarów, zużytych opon, części itp.

Optymalizacja trasy stanowi kluczowy element zrównoważonej eksploatacji pojazdów, przynosząc zarówno korzyści środowiskowe, jak i ekonomiczne. Wpływa ona na zmniejszenie zużycia podstawowych zasobów floty, takich jak smary i płyny, opony oraz części, przyczyniając się do poprawy efektywności działalności transportowej.

https://widziszwszystkoweb.pl/uploads/images/ochrona-srodowiska/image4.jpg

Właściwy styl jazdy

ochrona środowiska i bezpieczeństwo

Kierowcy posiadają nieoceniony wpływ na efektywność i ekologię transportu. Korygowanie nawyków jazdy, takich jak agresywne przyspieszanie, gwałtowne hamowanie czy nadmierne obroty silnika, włączony silnik na postoju - przekłada się na oszczędność paliwa i redukcję emisji zanieczyszczeń. Wprowadzenie takich zmian nie tylko obniża koszty eksploatacji, lecz także stanowi bezpośredni wkład w ochronę środowiska. W widziszwszystko.pl aplikacja monitoruje i raportuje automatycznie specjalną kategorię Eco Driving.

https://widziszwszystkoweb.pl/uploads/images/ochrona-srodowiska/image5.jpg

Wdrożenie monitoringu GPS

zwiększona świadomość ekologiczna

Nasze rozwiązania nie tylko redukują emisję szkodliwych substancji, ale także przyczyniają się do zwiększenia świadomości ekologicznej. Wspólnie dążymy do stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości, w której transport i ochrona środowiska idą w parze. Każdego dnia nasi Doradcy i Przedstawiciele spotykają się z właścicielami flot i użytkownikami pojazdów - wskazując najefektywniejsze rozwiązania również w kontekście ekologii.

Odpowiedzią na zrównoważone podejście jest stworzenie przez nas usługi adresowanej do użytkowników pojazdów zeroemisyjnych (ZEV - Zero Emission Vehicle).