September 06, 2019

W jaki sposób pomniejszyć koszty paliwa?

Kupno samochodów, którymi pracownicy będą mogli poruszać się bez większego problemu to wydatek kilkuset tysięcy złotych. Należy pamiętać o tym, że jest to dopiero początek kosztów związanych z posiadaniem floty pojazdów. Najwięcej pieniędzy przedsiębiorcy wydają na paliwo. Na szczęście koszty spalania można ograniczyć, decydując się na proponowane przez nas rozwiązania: zamontowanie sondy paliwowej czy odczyt danych z szyn CAN.

Monitoring floty pojazdów sposobem na oszczędność

Tym, na czym znamy się najlepiej i do czego wykorzystujemy najnowsze technologie, jest monitoring pojazdów osobowych, ciężarowych i dostawczych. System daje mnóstwo możliwości z zakresu zarządzania flotą – nie tylko pobiera informacje o lokalizacji, ale także stylu jazdy i parametrach auta. To z kolei pozwala wpłynąć na oszczędności związane ze spalaniem. Zbyt długi postój? Ryzyko kradzieży paliwa? Nieekonomiczna jazda? Dzięki nam widzisz wszystko i możesz zareagować.

Ale to nie jedyne, co Ci proponujemy. Do świadczonych usług należy również fachowy montaż sond paliwowych. Urządzenia nadają się do dokładnej weryfikacji parametrów auta. Proponujemy także odczyt z szyn CAN pojazdu, aby uzyskać cenne informacje dotyczące m.in. stanu licznika, spalania czy obrotów silnika. Obecność sond oraz odczytów z szyn CAN przedkłada się na możliwość zmian w zakresie oszczędnej jazdy.

Eco-driving nie tylko prywatnie

Przyda się również garść innych wskazówek, które pozwolą samodzielnie ograniczyć spalanie. Przekaż swoim pracownikom, aby od tego momentu poruszali się zgodnie z zasadą eco-driving, czyli ekonomicznej jazdy, do której zalicza się:

  • właściwe przyspieszanie oraz hamowanie,
  • płynne prowadzenie pojazdu,
  • monitorowanie spalania paliwa,
  • dostosowanie się do ograniczeń prędkości,
  • korzystanie z tempomatu,
  • częste kontrole stanu technicznego pojazdu,
  • korzystanie z klimatyzacji tylko gdy to konieczne,
  • rezygnacja z postoju na jałowym biegu.

Wiesz już, jak z pomocą naszych rozwiązań, a także kilku praktycznych wskazówek z zakresu ekonomicznej jazdy, zaoszczędzić na zużyciu paliwa. Jeśli prowadzisz działalność polegającą na jego transporcie, zapoznaj się z rozwiązaniami, jakie proponujemy w ramach dostosowania procedur w Twojej firmie do nowych przepisów dotyczących transportu paliwa, mających wejść w październiku tego roku.