September 02, 2019

W jaki sposób odzyskać pieniądze za wykonanie zlecenia załadunkowe?

Niejedna firma transportowa zmagała się bądź będzie się zmagać z nieuczciwymi kontrahentami. Najczęstszy problem dotyczy albo braku kontroli nad przeprowadzanymi transakcjami po dotarciu do miejsca docelowego albo odzyskiwania pieniędzy za wykonane zlecenie załadunkowe. Dociekanie, jak doszło do takiej sytuacji oraz dochodzenie swoich praw zawsze niesie za sobą rozwiązanie.

Gdy zleceniodawca się rozmyśli…

Wbrew pozorom sytuacje takie są dość częste – czekasz na załadunek, towar już jedzie na wskazane miejsce lub został już doręczony do rąk odbiorcy, a nagle okazuje się, że zleceniodawca anulował zamówienie i zarzeka się, że nie zapłaci. W takiej sytuacji można skutecznie wyegzekwować spłatę należności, konieczne będzie jednak skorzystanie z pomocy fachowca – a zatem firmy windykacyjnej. Jesteśmy jednak zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć, stąd też proponujemy abyś dowiedział się, w jaki sposób unikać takich sytuacji.

Jak zapobiegać nieuczciwym praktykom?

Nieuczciwe praktyki kontrahentów są dość częste, dlatego warto się przed nimi uchronić. Zanim zdecydujesz się na współpracę z konkretną firmą, zaufasz jej i wyślesz towar na wskazane miejsce, przejrzyj jej rekomendacje. Możesz popytać o nie swoich kolegów z branży, a także dobrze przyjrzeć się przedsiębiorstwu, lustrując je w Internecie. Istotna okaże się również dokładna weryfikacja danych firmy, czyli sprawdzenie jej autentyczności. Pomocne okażą się tutaj dwie instytucje: Krajowy Rejestr Sądowy oraz Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej.

Dodatkowa forma ochrony

Zapewnieniu bezpieczeństwa załadunku przysłużą się również proponowane przez nas rozwiązania. Od 12 lat zajmujemy się projektowaniem i wdrażaniem systemów monitorowania flotami pojazdów, dedykowanych firmom transportowym. Zapewniają pełną kontrolę nad samochodami osobowymi, ciężarowymi i dostawczymi. Jako osoba zarządzająca flotą masz więc pełen wgląd nie tylko w to, w jaki sposób zachowuje się kierowca, co dzieje się z samochodem oraz w którym miejscu się znajduje. To również sposób na to, aby zapewnić przewożonemu ładunkowi właściwe bezpieczeństwo przewozu, a także zapobiec wszelkim patologiom wynikającym z nieuczciwego zachowania kontrahentów, np. podczas rozładunku.